Premier League/ Man.United e nis me humbje, Arsenal arrin fitoren e dytë. Të gjitha rezultatet e ditës së djeshme

MANCHESTER, ENGLAND - AUGUST 24: Harry Maguire of Manchester United looks dejected with team mate Paul Pogba during the Premier League match between Manchester United and Crystal Palace at Old Trafford on August 24, 2019 in Manchester, United Kingdom. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Manchester United e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme sezonin në Premier League.

“Djajtë e Kuq” u mposhtën 3-1 në shtëpi përballë Crystal Palace duke bërë që tifozët të presin akoma për pikët e para të këtij sezoni.

Ndërkohë një start pozitiv të sezonit ka bërë skuadra e Arsenalit të cilët kanë arritur fitoren e dytë në po kaq javë. “Topçinjtë” mundën në shtëpi 2-1 skuadrën e West Ham falë golave të Lacazette dhe Nketiah. Ditën e djeshme sukses arritën edhe Everton dhe Leeds United.

Skuadra nga Liverpooli fitoi 5-2 kundër West Brom ndërkohë Leeds mundi 4-3 Fulhamin.

Rezultatet e ditës së shtunë në Premier league:

Everton-West Brom 5 – 2

Leeds-Fulham 4 – 3

Manchester Utd-Crystal Palace 1 – 3

Arsenal-West Ham 2 – 1