Evra bën deklaratën e bujshme: Sulmuesin e Man.United e larguan pasi u lidh me vajzën e trajnerit!

Një ndër misteret më të mëdha të Manchester United ishte largimi i çuditshëm i Wilfried Zaha. Ky i fundit u largua pa lënë gjurmë me “Djajtë e kuq”, por ish-shoku i tij i ekipit, Patrice Evra, jep një tjetër arsye për dështimin e tij me të kuqtë.

“Të gjithë tifozët e Crystal Palace e dinë se Wilfred meriton një skuadër më të mirë, me gjithë respektin për Palace. Një lojtar shumë energjik. Mendoj se karriera e tij e vërtetë me Manchester United mbaroi në momentin që kishte zëra të vërtetë ose jo se kishte një marrëdhënie me vajzën e David Moyes.

“E mbaj mend se në fazën përgatitore ai po luante çdo ndeshje, më pas lajmet dolën… nuk luajti më dhe u zhduk. Çfarë lojtari!”, – tha shkurtimisht francezi.

Një deklaratë shumë e fortë e Evra që hedh dritë mbi një prapaskenë të fortë.