Denoncimi/ Ja si rilindasit po shfrytëzojnë pandeminë për zgjedhjet e ardhshme (Foto)

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë publik një tjetër skandal, ku tregon se si rilindasit po përpiqen të shfrytëzojnë pandeminë për të marrë të dhënat personale të shqiptarëve për t’i shfyrtëzuar për zgjedhje.

Një qytetar nga Peshkopia në mesazhin dërguar ish-kreut të qeverisë, denoncon një skandal të madh që po ndodh në shkolla.

Me pretendimin se po marrin masa për pandeminë, rilindasit detyrojnë nxënësit dhe prindërit që përveç deklaratës ku duhet të mohojnë se janë të infektuar, të japin edhe numrin personal të ID-së, e cila më pas mund të përdoret gjatë zgjedhjeve.

LEXO EDHE  Skema e mashtrimit 4 milionë euro/ Zbardhen dëshmitë! Ja çfarë thanë para gjykatës të arrestuarit

Ja postimi i Berishës:

Denoncon perdorimin e formulareve te covid19 per zgjedhjet.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dok.Berisha! Ne gjimnazin e Peshkopise jane dhe dy lloje formulari te vetdeklarimit te shendetit.i pari budallallek me brire ndersa tek i dyti (qe nje zot e di se kush e ka hedh ne qarkullim) kerkohet nr.personal.