Nuk respektoi rregullat e karantinës, gjobitet futbollisti i Shqipërisë

Emanuele Ndoj, është gjobitur nga karabinierët për shkak se ka shkelur rregullat e karantinës, si dhe është denoncuar për këtë veprim.

Sikurse raporton “Il Giornale di Brescia”, lojtari i Brescias së bashku me tre bashkëmoshatarë kanë qenë jashtë një bari dhe e kanë pësuar.

Emri i tij dhe personave të tjerë ka qenë në listën e personave të infektuar me COVID-19 dhe duhet të qëndronin të izoluar.

LEXO EDHE  La Liga/ Atletico Madrid kalon në avantazh ndaj Granada-s (Video)

Ndoj për këtë arsye nuk iu bashkua edhe kombëtares shqiptare për ndeshjet me Bjellorusinë dhe Lituaninë, kurse tani ia ka shtuar vetes telashet dhe duhet të përballet me ligjet e shtetit italian.