E larguan për të ulur shpenzimet, lojtari hakmerret ndaj ish-skuadrës duke i eliminuar nga Champions

Ditën e djeshme, PAOK mposhti Benfikën t 2-1 dhe një nga golat e skuadrës greke u shënua nga një lojtar që sapo ishte larguar nga Benfika.

Në minutën e 66 të takimit, Zivkovic hyri në lojë. Serbi 24-vjeçar ka luajtur me Benfikën që nga viti 2016, por u largua këtë verë nga skuadra për të ulur shpenzimet.

LEXO EDHE  Video/ Polemika të mëdha në Angli, VAR i mohon fitoren Tottenham-it

Ironia e fatit, pikërisht goli i këtij lojtari i hoqi Benfikës fitimet e shumta që të sjellë Champions League.