VIDEO/ Zjarri i madh në malin e Taraboshit

Një zjarr i madh ka përfshirë gjate natës bimësinë në malin e Taraboshit në Shkodër.

Sipas banorëve, vatra është shfaqur pas mesnate, ndërkohë që është përhapur me shpejtësi duke shkrumbuar shkurre dhe bimësi por edhe duke rrezikuar edhe disa lokale në zonë.

Punonjës së zjarrëfikëses dhe administratës së zonave të mbrojtura kanë punuar gjatë natës për neutralizimin e flakëve.

Zjarri është vënë nën kontroll rreth orës 6:30 të mëngjesit.

LEXO EDHE  Pse Europa vijon të fitojë?

Shkodra, prej ditësh është përfshirë nga disa vatra zjarri, ndërkohë që zjarrfikësit bëjnë apel ndaj banoreve që të tregohen të kujdesshëm gjatë kësaj periudhe për të mos shkaktuar zjarrvënie.

Zjarri i madh në malin e Taraboshit

Zjarri i madh në malin e TaraboshitPër më shumë lexoni: https://bit.ly/32EtTO9

Gepostet von Boldnews.al am Dienstag, 15. September 2020