Komisionerja e KPK kallëzohet në SPAK

Komisionerja e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Brunilda Bekteshi është kallëzuar ditën e sotme nga ish-prokurori i Gjykatës së Apelit të Durrësit, Bujar Hoti.

Bekteshi akuzohet për veprat penale të: “Falsifikimi i dokumenteve”, më shumë se një herë dhe në bashkëpunim, “Falsifikim e formularëve”, “Përfitim Titulli”.

LEXO EDHE  Faturat, ERRU: 27 % faturohet aforfe, 63 % e ujit humbet

Kallëzimi është paraqitur ditën e sotme pranë Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë.

Brunilda Bekteshi ka qenë pjesë e trupës së KPK-sëshkarkoi nga detyra ish prokurorin Hoti.