Sezoni i ri i Bundesligës po afron, publikohet kalendari i tre javëve të para

Sezoni 2020/21 i Bundesligës nis zyrtarisht pas 5-së ditësh. Ndeshjet e javës së parë do të zhvillohen në një hapësirë kohore prej 4 ditësh ndërmjet datave 18 dhe 21 shtator.

Kampionët në fuqi e Bayern Munich luajnë në shtëpi ndaj Schalke 04, ndërsa një tjetër përballje e fortë është ajo mes Borussia Dortmund dhe Monchegladbach. Një tjetër ndeshje që bien në sy është ajo mes Wolfsburg dhe Bayern Leverkusen.

LEXO EDHE  Merkato e dimrit, Kukësi transferon Pëllumbin dhe konsolidon mbrojtjen

Ndërkohë në javën e dytë e cila luhet në datat 25-28 shtator spikat sfida Bayern Leverkusen-Leipzig ndërsa Bayerni luan në transfertën e Hoffenheim.

Më pas për javën e tretë zhvendosemi në muajin tetor, teksa kjo javë përmbyllet në datat 2 dhe 4.