Masivi me pisha përfshihet nga zjarri në Kodër-Krastë të Elbasanit

Një sipërfaqe me pisha, është përfshirë nga flakët këtë mbrëmje në Kodër-Krastë të Elbasanit.

Sipas burimeve nga vendngjarja, flakët e favorizuara nga era, rrezikojnë përhapjen me shpejtësi si dhe rrezikohen disa banesa.

Raportohet se zjarrfikëset janë nisur drejt vendngjarjes për të ndërhyrë në shuarjen e flakëve.

Kujtojmë se sot pasdite, në një fshat të Memaliajt, një sipërfaqe toke është përfshirë gjithashtu nga zjarri.

LEXO EDHE  Tenderi për uniformat/ Kush është ‘xhuxhi’ i Edi Ramës që ka rënë në ‘rrjetën’ e SPAK?

Gjatë tre muajve të fundit, sipërfaqe të mëdha në vend, janë përfshirë nga zjarres, si në Himarë, Elbasan, Memaliaj etj.

LEXO EDHE: 

VIDEO – Vatra zjarri në Memaliaj, ende asnjë ndërhyerje nga autoritetet