Partizani mbyll fazën përgatitore në Maqedoninë e Veriut me një fitore

Partizani ia del. Të kuqtë e Ilir Dajës mposhtën 1-2 Strugën në takimin miqësor të zhvilluar ditën e sotme. Golat për ekipin kryeqytetas u shënuan nga Llanaj në minutën e 24-të dhe Bardhi në të 35-tën.

Kështu, mbyllet faza përgatitore në vendin fqinj, me teknikun Daja që është i kënaqur me të tijët. Partizani synon rikthimin te titulli kampion, me sezonin e ri që është në prag. Ata që japin shpresë për këtë objektiv janë lojtarët cilësorë që ka në gjirin e saj.

LEXO EDHE  Leon Goretzka rinovon me Bayern deri në 2026, ja sa do të përfitojë në një vit mesfushori