Me syze dielli, Rama: Prej rrënojave të tragjedisë po lind një jetë e re

Kryeministri Edi Rama ka uruar ndjekësit për një ditë të mbarë, ndërsa ka postuar një album me pamjet në disa kantiere të Rindërtimit. “Prej rrënojave të tragjedisë po lind një jetë e re”, shkruan Rama në rrjet, ndërsa shfaqet me syze dielli.

Prej kohësh Rama ka përqëndruar vëmendjen te ato që i konsideron projekte rindërtimi të banesave të shembura nga tërmeti dhe duket se kjo do të përbëjë edhe shtyllën kryesore me të cilën socialistët do të bazojnë fushatën për mandatin e tretë qeverisës.

LEXO EDHE  Tetë eurodeputetë letër Ramës për Kodin Zgjedhor: Jemi të tronditur nga refuzimi për të mos pritur opinionin e “Venecias”

Gjithsesi denoncimet e vazhdueshme të opozitës së bashkuar, por edhe qytetarëve, mbi qindra familje që vijojnë të qëndrojnë në çadra dhe pa ndihma, rrëzojnë propogandën qeveritare.

Postimi i plotë

Mirëmëngjes dhe me këtë album nga disa kantiere të Rindërtimit, ku prej rrënojave të tragjedisë po lind një jetë e re për ata që u goditën më shumë, ju uroj një të dielë të bukur.

https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158125702011523