Bosi i Formula 1 pozitiv me Covid-19, ja si është gjendja e tij

Flavio Briatore është shtruar në spital që nga e hëna 24 gusht në San Raffale në Milano për kontraktimin e Covid.

Sipas Corriere della Sera, kontrollet e reja janë duke u zhvilluar sot ndërsa pacienti monitorohet vazhdimisht, por për momentin ai nuk është në kujdes intensiv.

Pas testimeve që janë kryer deri më tani pozitivë janë 63 kontakte të Miliarderit.

LEXO EDHE  Erjona Sulejmani “e çmendur” pas Ronaldos: Atij nuk do mund ti rezistoja dot

Briatore gjithashtu mori pjesë në një ndeshje futbolli në Porto Cervo në 15 gushtin e kaluar. Me të në fushë ishin edhe trajneri i Bolonjës Sinisa Mihajlovic, gjithashtu pozitiv, dhe dirigjenti Paolo Bonolis dhe këngëtari Fabio Rovazzi.