Prej dy ditësh zjarri bën ‘ligjin’ në Himarë, institucionet nuk reagojnë (Foto)

Prej dy ditësh kodrat mbi Hmarë janë nën pushtetin e zjarrit, duke djegur jo vetëm bimësinë përreth por duke u kthyer në një shqetësim serioz pë vendasit dhe turistët.

Në redaksinë e Boldnews.al kanë mbërritur dhe fotot e mëposhte të cilat tregojnë pamjet nga flakët që kanë përfshirë zonën e Himarës.

LEXO EDHE  Nga lojërat e fatit te trafiku i dr*gës, 9 të arrestuar në Tiranë

Ndërkohë që denoncuesi thotë për Boldnews.al se zjarri ka dy ditë që ka rënë dhe pavarësisht se për këtë janë vënë në dijeni institucionet nuk ëhstë marrë ende asnjë masë.

Fotot: