VIDEO/ Spektakël në “Estadio da Luz”, Bayern kryeson 4-1 ndaj Barcas

Bayern Munchen po udhëheq bindshëm në “Estadio da Luz” të Lisbonës, ku po luhet çerekfinalja e Champions League kundër Barcelonës.

Takimi ka nisur me një gol të shpejtë nga bavarezët, ku Thomas Muller në minutën e 4-t i kaloi në avantazh.

Katalanasit barazuan me një autogol të Alabas në minutën e 7-të, por gëzimi i tyre zgjati vetëm pak minuta.

LEXO EDHE  Tirana “nxeh” motorët në prag të ndeshjes me Young Boys, përgatitet derbi i kryeqytetit në “Selman Stërmasi”

Perisic në të 22’ kalon sërish kampionët e Gjermanisë në avantazh dhe 6 minuta më pas, në të 28´ ishte Gnabry që realizoi golin e 3-të për bavarezët. Thomas Muller në minutën e 31 realizoi golin e katërt, dhe të dytin personal në këtë takim.