Si parashikohet moti në fundjavë, ja ku priten reshje

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka njoftuar se ditën e shtunë dhe të diel parashikohet mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal në mesditë në zonën veriore dhe pjesërisht në atë qëndrore.

LEXO EDHE  Kodi Zgjedhor/ Kaso: Opozita nuk heq dorë nga koalicionet

Era do të jetë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi 1-10m/s e shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë.