Coronavirusi vazhdon të prekë futbollin, raste të reja në dy klube të La Ligas

Coronavirusi vazhdon të jetë i pranishëm në futboll. Pavarësisht masave të marra nga të gjitha klubet, Covid-19 vazhdon të infektojë lojtarë dhe pjesëtarë stafi.

Së fundmi, sipas “El Chiringuito” dy klubet e La Ligas Real Betis dhe Villareal kanë raportuar raste të reja. Tek Betis janë dy raste pozitive, kurse tek Vijarreali është vetëm një rast pozitiv me Covid-19.

LEXO EDHE  Evra bën deklaratën e bujshme: Sulmuesin e Man.United e larguan pasi u lidh me vajzën e trajnerit!

Emrat apo nëse janë lojtarë ose pjesëtarë stafi nuk bëhen të ditura.