Video/ Pas eliminimit nga PSG, futbollistët e Atalantës priten si heronj në Bergamo!

Qindra tifozë të Atalantës kanë dalë për të pritur skuadrën e tyre pas eliminimit në minutat e fundit të çerekfinales së Champions League nga PSG.

Provinca e Bergamos ka pritur si heronj Berat Gjimshiti me shokë, pavarësisht se e humbën mundësinë për tu kualifikuar në gjysmëfinale vetëm në minutat e fundit.

Një numër i madh i tifozëve kanë rrezikuar duke dalë për të pritur autobusin e Atalantës, për të përshëndetur dhe duartrokitur nga afër gjithë lojtarët e ekipit të tyre si për të thënë: “Jeni heronjtë tanë, na falni që nuk mund të ishim me ju në ndeshjen tonë të jetës”.

LEXO EDHE  Spektakël në “San Siro”, Interi e nis sezonin e ri me fitore 4-3