E fundit/ Vedat Muriqi arrin marrëveshje me Lazion

Tashmë duket se gjithçka ka marr fund sa i përket transferimit të Vedat Muriqit.

Nga informacionet që ka siguruar gazetari i sportit në Kosovë, Arlind Sadiku, thuhet se Muriqi tashmë ka arritur marrëveshje me klubin italian, Lazion.

Thuhet se Muriqi ka firmos me çmimin 20 milionë euro edhe me kontratë që do ta mbajë atë për 5 vite me klubin e Lazios.

Postimi i potë i Sadikut:

LEXO EDHE  Hamilton nuk njeh konkurrentë, fiton “pole position” e radhës në Sochi

“Vedat Muriqi te Lazio, arrihet perfundimisht marreveshja mes dy klubeve. Sipas burimeve te mia, Lazio ka rritur ofertën për Vedat Muriqin ne 20 milione euro me gjithë bonuse dhe Fenerbahçe eshte pajtuar. Sulmuesi kosovar do te nënshkruaj kontrate 5 vjeçare me ekipin italian. Muriqi tani pret qe te fluturoj drejt Romes dhe gjate ditëve ne vijim Lazio do ta zyrtarizoje transferimin e tij”.