Tronditet klubi spanjoll, gjashtë lojtarë të infektuar me coronavirus

Athletic Bilbao është klubi i radhës që tronditet nga coronavirusi. Plot gjashtë raste pozitive janë regjistruar te baskët, që kanë konfirmuar lajmin e keq me anë të një komunikatë në Twitter.

Personat e prekur janë izoluar menjëherë dhe kanë nisur karantinën në shtëpitë përkatëse. Athletic njoftoi autoritetet shëndetësore, ndërsa gjatë të prekurit do t’i nënshtrohen testeve të radhës javën e ardhshme.

LEXO EDHE  Liverpool shumë i fortë për Chelsea-n, Mane shënon dopietë

Në përputhje me udhëzimet që ka dhënë La Liga, seancat stërvitore të ekipit spanjoll që do të nisnin ditën e enjte, do të zhvillohen individuale.