FOTO/ Lali Eri nuk e fsheh, pëlqen Alex Soros dhe Biden

Erion Veliaj, kryebashkiak i Tiranës, duket se nuk fsheh preferencat e tij lidhur me garën presidenciale në SHBA. Do të ishte çudi sikur Veliaj të pëlqente një ri-zgjedhje të Presidentit Donald Trump.

Në rrjetet sociale, Alex Soros, djali i George Soros, i cili shpesh ka vizituar Shqipërinë dhe njihet për lidhjet e tij me Rilindjen, 99-çat apo ish-Mjaftistët, që sot kanë nën kontroll PS, ka postuar një foto me kandidaten për zv, Presidente, Kamala Harris, e zgjedhur nga Joe Biden.

Ndër “like” e shumta nuk kishte si të mungonte edhe Erion Veliaj, i cili megjithëse është i deklaruar si i prekur nga koronavirusi dhe është karantinuar në banesën e tij, duket se ndjek me vëmendje hap pas hapi Alex Soros.

LEXO EDHE  Hapje 100% të listave/ Opozita e Bashkuar dërgon draftin në Këshillin Politik

Në ditët në vijim, Kryebashkiaku mund të bëjë edhe deklarata publike pro Biden, kundër Trump, njëlloj si Edi Rama 4 vjet më parë që e quante zgjedhjen e Trump një turp për njerëzimin.

Ndoshta Veliaj s´ka ndonjë preferencë për Presidentin e ardhshëm amerikan, thjesht ai ndjek nga pas Sorosin…