Respiratorët e tenderuar nga Qeveria/ Vokshi: Pse hesht SPAK

Ish-deputetja demokrate Albana Vokshi ka reaguar pas lajmit se kolegu i saj, Agron Shehaj, dhuroi 2 respiratorë dhe një aparat dialize në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Vokshi shkruan se ky ishte një gjest human, larg propagandës.

“2 respiratorë dhe një aparat Dialize, pajisje të fjalës së fundit, dhuruar për spitalin Shefqet Ndroqi, më shumë jetë të shpëtuara dhe të shëruara.

LEXO EDHE  Rrjeti i shitjes së kokainës që drejtohej nga tezja, si tregtohej droga gjatë karantinës nga nipërit e saj

Ndërkohë që respiratorët e tenderuar nga Qeveria, nepërmjet tenderit sekret, me dyfishin e cmimit, ende nuk kanë mbërritur në shkelje flagrante të kontratës. Sa është kosto humane e mungesës së këtyre pajisjeve? Po SPAK pse hesht?”, shkruan Vokshi.