Champions/ PSG i pret Atalantës ëndrrën në fund, bergamezët bien për 3 minuta!

Atalanta kryesonte ndaj PSG-së deri në minutën e 90-të falë golit të Pasalic në pjesën e parë, ndërsa për tre minuta humbën shanisn e artë për të arritur në gjysmëfinale.

Në një ndeshje të dominuar nga kampionët e Francës, që kanë shpërdoruar mbi 5 raste të pastra për gol, me Neymar dhe Mbappe, pikërisht në frymën e fundit, fillimisht Marquinhos 90′ dhe më pas Chupo-Moting 93′, gjejnë dy gola dhe fundosin ekipin italian, duke i fshirë ëndrrën dhe duke i kthyer në shtëpi.

LEXO EDHE  Suarez në telashe, mashtroi në përpjekjen për të marrë nënshtetësinë italiane

Kalon skuadra e Tuchel në fazën gjysmëfinale, në një ndeshje plot emocione e cila u ndez në fillim dhe u “dogj” në fund!