Qëllohet me thikë, i riu shqiptar në gjendje të rëndë

Një i ri shqiptar raportohet se ndodhet në gjendje të rëndë në spital në Loano (komunë në Savona) të Italisë.

I plagosuri është 26-vjecc, ndërsa nuk bëhet i ditur identiteti nga raportimet e mediave lokale.

“La Stampa” shkruan se, i riu, rreth orës 3 të mëngjesit, është qëlluar me thikë që i ka prekur arterien e femurit dhe është transportuar në spitalin “Santa Corona” me kod të kuq”.

LEXO EDHE  'Vendi në krizë ekonomike' - Basha: Rama të mos bëjë palaçon, të veprojë 6 muajt e fundit që i kanë mbetur

Karabinierët kanë nisur një hetim për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorit apo autorëve.

/Boldnews.al/