Ronaldo “shkarkoi” Sarrin, zbulohet kërkesa e tij ndaj Agnellit

Shkarkimi i Maurizio Sarrit ishte një vendim i bordit drejtues të Juventusit me në krye presidentin Andrea Agnelli.

Por në këtë vendim ka ndikuar shumë edhe Cristiano Ronaldo, i cili sipas mediave italiane ka kërkuar ndryshimin e trajnerit.

35-vjeçari vendosi veton dhe ia bëri të qartë presidentit Andrea Agnelli se do të largohej në rast se qëndronte Sarri.

LEXO EDHE  Debutim ëndrrash për Suarez, dopietë dhe asist në fitoren e thellë të Atleticos

Pesë herë fituesi i Topit të Artë nuk ka patur marrëdhënie të mira me trajnerin, madje ky i fundit nuk fitoi asnjëherë zemrën e lojtarëve.