Plagosja në Fushë-Krujë/ Arrestohet autori, qëlloi babë e bir me thikë pasi makina e tyre i përplasi biçikletën

Është zbardhur ngjarja e ndodhur këtë mbrëmje në fshatin Larushk të Fushë-Krujës, ku babë e bir, Shefqet dhe Alban Stafuka, u goditën me thikë.

Mësohet se personi që i ka plagosur ëshë një person me probleme të shëndetit mendor.

Ky i fundit është arrestuar nga policia pak minuta më parë.

Ai është banor i zonës së Urës se Gjoles, dhe sherri mësohet se ka ndodhur për motive banale ndryshe nga sa u tha se kishim të bënim me një pritë të organizuar.

LEXO EDHE  Europol finalizon operacionin "See Jad"/ Sekuestrohen armë e drogë. Detajet

Autori rreth 35 vjeç ka goditur me thikë pas një sherri të ndodhur nga përplasja e makinës së viktimave me biçikletën e tij.