Pirlo flet si trajner i Juventusit: Krenar për këtë mundësi, gati të drejtoj klubin!

Andrea Pirlo ka reaguar për herë të parë që kur u vu në drejtim të Juventusit pasi zëvendësoi të larguarin Maurizio Sarri dy ditë më parë.

“I lumtur dhe krenar që mora kaq shumë nderim nga Juventusi. Gati për këtë mundësi fantastike!

Me këto pak fjalë të hedhura në profilin e tij në Twitter, dëshiroi të falënderonte klubin e Juventusit dhe të përshëndeste të gjithë tifozët bardhezi pas emërimit të tij si trajner i “Zonjës së Vjetër”.

LEXO EDHE  Moto GP/ Quartararo fiton në Barcelonë, Dovizioso e Rossi jashtë

Një sfidë e re që ish-kampioni i Interit, Milanit dhe Juves është duke u përgatitur ta jetojë me entuziazëm dhe bindje, duke marrë përsipër drejtimin e një skuadre që mbylli një sezon me shumë dritëhije, ku sigurisht fitimi i titullit të nëntë radhazi nuk i përmbush pritshmëritë.