Koronavirusi/ 136 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri

Edhe gjatë 24 orëve të fundit bilanci ka qenë negativ sa i përket personave të infektuar me Covid 19 në vendin tonë.

Sipas Ministrisë së shëndetësisë në 24 orët e fundit janë regjistruar 136 raste të reja. Nga këta 112 pacientë janë shtruar në spital , 3 prej të cilëve të intubuar.

LEXO EDHE  Armenia dhe Azerbajxhani refuzojnë bisedimet, konflikti zgjerohet

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 74 qytetarë.