Juventusi i Andrea Pirlo-s, legjenda e Italisë premton revolucion në mesfushë

Juventusi i vitit të ardhshëm pritet të pësojë shumë ndryshime duke parë edhe ndryshimin e trajnerit. Sarri u shkarkua menjëherë pas eliminimit të skuadrës së tij nga Liga e Kampioneve dhe vendin e tij e mori Andrea Pirlo.

Është shumë herët për të identifikuar në detaje formimin e skuadrës së re por gjithë sipër nevoja për ndërtimin e Juventus pas zhgënjimit në Champions është e madhe sidomos në mesfushë.

Për Sami Kedirën oferta e kryesore mbetet Amerika. Matuidi ishte parashikuar të kthehej në Francë, por që atëherë ideja mbeti në letër. Për Ramsey dhe Danilo do të tentohet rivitalizimi, ndërsa dëmtimet e shumta të Douglas Costa e shikojnë të akomoduar diku tjetër.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Refuzoi rinovimin e kontratës, Kukësit i largohet titullari

Tema më e rëndësishme mbetet Bernardeschi, i cili mund të futet në një shkëmbim me Milik. Juventus ka nevojë të madhe për një numër 9 dhe polaku mund të përfaqësojë njeriun e duhur. De Laurentis nuk dëshiron të shitet, por lojtari e ka bërë të qartë se nuk kanë ndër mend të rinovojë me Napolin. Gonzalo Higuain me të gjitha gjasat do të kthehet në Argjentinë.