E rëndë/ Kamioni përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Bypass-in e Fierit, në vendin e quajtur Baltez.

Sipas policisë një person rreth 50-vjeç është përplasur nga një kamion, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes.

I ndjeri ka qenë me një karroce dore duke mbledhur kanaçe. Njëra anë e Bypass-it prej 30 minutash ndodhet e bllokuar.

LEXO EDHE  Basha në Selenicë: Edhe tri ditë na ndajnë nga fitorja, Rama largohet me votë

Viktima pasi është përplasur nga kamioni që është larguar, si dhe është goditur edhe nga një mjet tjetër që vinte pas, bëjnë me dije burimet.

Policia ka kthyer mbrapsht mjetet e njërit krah të Bypass-it, ndërkohë që po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.