Në gjendje kritike tek Infektivi, artisti ka nevojë për gjak

Artisti Arben Bajo ka nevojë urgjente për gjak të grupit A negativ të dikujt që ka kaluar koronavirusin.

53-vjeçari Bajo ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital dhe i intubuar, duke luftuar me virusin e rëndë.

Arben Bajo është skulptor dhe pedagog te Akademia e Arteve, ndërsa janë kolegët dhe studentët e tij që bëjnë apel për ta ndihmuar.

LEXO EDHE  Fajin e ka Saliu? Berisha: Qeveria Rama më e keqja në 30 vjet, njeri i papërgjegjshëm

Ai numëron disa ekspozita personale dhe kolektive, por tashmë ai ndodhet i shtruar në spital, në gjendje të rëndë. /BW/