Varane “tradhëton” Real-in, Man.City përballet në çerekfinale ndaj Lyon-it

Manchester City mposhtën Real Madrid me rezultatin 2-1 duke i eliminuar herët nga Liga e Kampionëve.

Vendasit përfituan nga dy gafa të pafalshme të Raphael Varane. Mbrojtësi francez dhuroi paraqitjen më të dobët në karrierë dhe dyshja Rahem Sterling-Gabriel Jesus nuk toleruan aspak.

Anglezët shënuan të parët përmes Stërling në minutën e 9’të të takimit, por “mbretërit u kundërpërgjigjen përmes Benzemas që shënoi në minutën e 28.

LEXO EDHE  U largua nga Durrësi se e detyruan bandat? Ja çfarë thotë Rama nga Vlora

Por, djemtë Guardiolës nuk u ngopën me kaq, kështu që shënuan edhe njëherë me Jesus në minutën e 68’të, ku me këtë rezultat përfundoi edhe takimi.

Skuadrat e kualifikuara në çerekfinale janë: PSG, Atletico Madrid, Manchester City dhe Lyon. Ndërkohë nesër në përballjet Barcelona-Napoli dhe Bayern-Chelsea do të mësohen dy skuadrat e fundit çerekfinaliste.