Lojtari i Shkëndijës rezulton pozitiv me Covid-19, derbi me Shkupin nuk rrezikohet

Testet e fundit kanë konfirmuar një rast pozitiv me koronavirus te Shkëndija e Tetovës. Sportmedia.mk raporton se i infektuari është një prej lojtarëve të rinj të kuqezinjve.

Kampionati në Maqedoninë e Veriut fillon këtë fundjavë dhe Shkëndija e nis në derbin kundër Shkupit.

LEXO EDHE  KF Vllaznia, diskutohet shitja e aksioneve, Ademi: Ankandi nis nga 600 milion lekë!

Lojtari është izoluar dhe ka nisur karantinën, teksa është konfirmuar zhvillimi i sfidës të dielën e 9 marsit.