‘Më kanë qëlluar, më vranë’/ Zbardhet telefonata e autorit me familjarët pak minuta pas krimit në Gjirokastër

Detaje të tjera kanë dalë në dritë pas vrasjes me sende të forta të shoferit Gëzim Saraçi brenda kamionçinës së tij.

Autori i identifikuar ende është në kërkim nga Policia e Gjirokastrës e ka ngritur postblloqe të shumta për kapjen e tij.

Sipas burimeve policore, autori dyshohet të jetë nga Derviciani i Dropullit.

Mësohet se menjëherë pas sherrit me shoferin që mbeti i vrarë, ky i fundit ka marrë në telefon familjarët e tij duke thënë: “Më kanë qëlluar, më kanë vrarë”.

LEXO EDHE  Replikat/ Bushati-Spiropalit: Po gënjen, mos u bëni qesharake

Kanë qenë familjarët e tij që kanë shkuar të parët në vendngjarje dhe kanë gjetur viktimën Gëzim Saraçi, por jo familjarin e tyre.

Policia dyshon se ai mund të jetë plagosur pas ngjarjes dhe është larguar në drejtim të paditur.