Devolli-Partizani B/ Përfundon koha e rregullt, fituesi shpallet pas kohës shtesë

6 gola dhe ende nuk ka fitues. Devolli-Partizani B do të luajë dhe 3o minuta të tjerë për të vendosur ekipin që do të presë “biletën” për në Kategorinë e Parë.

Ekipi i Dritan Mehmetit reali dy herë brenda 7 minutave, por devollinjtë gjetën forca dhe arritën të ngushtonin shifrat. Portieri Mali u bë hero duke i pritur penalltinë të kuqve,por  Devolli nuk diti të përfitonte pasi pasi dy raste të pastra për të barazuar ndeshjen. Juglindorët barazuan pas gati 1 ore lojë me Paulo Ivanin.

LEXO EDHE  Atalanta e nis sezonin e ri me fitore, bergamezët mundin në transfertë Torinon

Skuadra e Fetollarit ia doli të përmbysë finalen duke çarë mbrojtjen e skuadrës së kuqe. 8 minuta nga fundi i kohës së rregullit, Eneo Bitri përfiton nga dalja e portierit Mali dhe kalon topin me kokë brenda në portën e Devollit.

Skuadrat po luajnë 30 minutat e kohës shtesë.