Bashkëpunimi i Dua Lipës me Madonnën dhe Missy Elliot, zbulohet data e publikimit

Dua Lipa para pak ditësh konfirmoi bashkëpunimin me dy emra të njohur të muzikës, Madonna dhe Missy Elliot.

Përmes një postimi së fundi, këngëtarja ka njoftuar se bashkëpunimi i shumë pritur me Madonnën dhe Missy Elliot do të publikohet më 14 gusht. Por, kjo nuk është e vetmja, ajo do të sjellë edhe remiksin e këngëve të tjera nga albumi “Future Nostalgia”, ndërsa bashkëpunoi me të tjerë artistë të njohur.

Në një prej këngëve ajo vjen në duet me The Blessed Madonna, ndërsa kënga lansohet më 21 gusht.

 

LEXO EDHE  Fshataret kineze që po "tërbojnë" rrjetin anembanë botës (Foto)