Shpërthimi në Bejrut/ Mediat ndërkombëtare: Mund të jenë së paku 10 persona të vdekur nën rrënoja

Dy shpërthime të forta, njëri pas tjetrit kanë trlnditur kryeqytetin e Libanit, Bejrutin.

Mediat e huaja thonë se dëmet materiale janë shumë të mëdha, duke dëmtuar banesa dhe dritare në qendrën historike të qytetit.

Shpërthimi u tha se ishte përqëndruar në portin e Bejrutit, ndërsa flitet se mund të ketë marrë flakë një depo fishekzjarresh.

LEXO EDHE  Përleshje mes të rinjve në ish-Bllok, plas sherri brenda një lokali

Po ashtu, sipas Reuters, deri tashmë së paku 10 persona kanë humbur jetën, por shifra ende nuk dihet zyrtarisht. Pamjet e transmetuara nga mediat e huaja kanë bërë xhiron e botës.