Refuzoi të vinte maskë/ I riu qëllon me kallashnikov ndaj policisë

Një 35-vjeçar ka tronditur me veprimin e tij pasi iu tha të vinte maskën si pjesë e rregullave anti-Covid.

Kur një nëpunës dyqani cigaresh i tha Adam Zaboroëski se duhej të vishte një maskë në dyqan, 35-vjeçari refuzoi ta bënte diçka të tillë dhe doli pa paguar cigaren e tij duke qëlluar me armë një herë në ajër dhe dy herë tek një nëpunës që e ndeshi jashtë.

Ndërkohë të nesërmen në afërsi të shtëpisë së tij, Zaboroëski dyshohet se ka qëlluar me AK-47 kundër shtatë oficerëve të policisë.

LEXO EDHE  Pentagoni: Ekz*kutuam një udhëheqës të lartë të Al-Kaidës

Oficerët ishin përpjekur të kapnin Zaboroëski pasi kishte një urdhër për arrestimin e tij për vrasje të mbetur në tentativë, pas incidentit në një dyqan cigaresh në Toën Bethlehem, një ditë më parë. Megjithatë policët kanë arritur ta neutralizojnë duke e qëlluar dy herë, por pa i marrë jetën.