Ndodh në Alpet e Italisë/ Bie 25 cm borë në pikë të verës

Reshje dëbore me trashësi 25 centimetra kanë mbuluar rajonin që ndodhet në veri të Italisë, në kufi me Zvicrën në një lartësi mbidetare 2 mijë e 757 metra.

Mediat e huaja kanë raportuar disa foto ku shihet mjaft qartë se bora ka mbuluar rrugët dhe se makinat nuk kanë mundësi të lëvizin.

LEXO EDHE  Erdogan urdhëron shpalljen "non grata" të 10 ambasadorëve/ Përplasjet për njeriun e Soros

Një gjë e tillë po cilësohet si a pazakontë, pasi nuk ka ndodhur asnjëherë më parë që në fillim të gushtit të bjerë borë.