Bilanc tragjik/ 6 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Shqipëri

Gjashtë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Shqipëri, si pasojë  e koronavirusit.

‘Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nuk e kanë fituar dot betejën me COVID-19 mjeku pneumolog 53 vjeçar me origjinë nga Tropoja, banues në Tiranë, si pasojë e insuficencës së rëndë respitarore, një i ri 28 vjeç nga Shkodra, i shtruar prej disa ditësh në spital, një 68 vjeçare nga Tirana, një 71 vjeçar nga Kurbini, një 79 vjeçar nga Durrësi, me disa sëmundje bashkëshoqëruese, dhe një 77 vjeçar nga Shkodra, deklaroi Ministria e Shëndetësisë.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Ekspertët: S’ka rikthim në normalitet, sa më shpejt ta pranojmë, aq më mirë