‘U prehsh në paqe vëlla’/ Miqtë dedikime prekëse për 18-vjeçarin që u mbyt në Drin (Foto)

Edison Zuna, që po shikoni në fotot e mëposhtme, është 18 vjeçari që humbi jetën ditën e djeshme duke lundruar me varkë në ujrat e lumit Drini i Zi.

Ai ishte me 3 shokë duke bërë rafting kur ra nga varka plastike dhe humbi jetën, kjo pasi rrjedha e lumit e mori me vete për të paktën 6 km duke e nxjerrë në fshatin Selane.

LEXO EDHE  Shiste kokainë pranë varrezave të qytetit, arrestohet 25-vjeçari shqiptar në Itali

Ditën e sotme shokët e tij kanë lënë dedikime prekëse për 18 vjeçarin.

“U prehsh në paqe”, “Gjithmonë në zemrat tona”.

Ndërsa kanë kërkuar që dedikimet e tyre të ndahen me të tjerët për t’i dhënë kështu një lamtumirë të fundit mikut të tyre.