Shifra të frikshme/ Ja sa të infektuar nga koronavirusi ka në të gjithë botën

Teksa shifrat vijojnë e rriten, aktualisht janë regjistruar gati 18 milionë persona të infektuar me Covid-19 në të gjithë planetin.

Sipas Ëorld Meter, në momentin që flasim numërohen si të infektuar me Covid-19, në mbarë globin, 17 909 178 persona.

Ndërkohë që numri i të vdekurve nga koronavirusi në botë deri tani ka shkuar në 685 930 njerëz.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Bilanc tragjik në Maqedoninë e Veriut, 6 viktima dhe 88 të infektuar në 24 orët e fundit

Deri tani janë shëruar nga Covid-19 në botë 11 266 598  individë.

Shteti me më shumë të infektuar nga koronavirusi në botë është SHBA, pasuar nga Brazili, India, Rusia, Afrika e Jugut, Meksika, Peruja, Kili etj.