Ibrahimovic vazhdon të mahnisë, shënon dhe vendos tjetër rekord

Milan fitoi 3-0 në ndeshjen e fundit të sezonit kundër Cagliarit. Djemtë e Stefano Piolit dominuan ndeshjen gjatë gjithë kohës ku ra në sy performanca e Zlatan Ibrahimovic.

Sulmuesi suedez është plot 38 vjeç e nëntë muaj e 29 ditë dhe ka vendosur tashmë një rekord të ri për Seria A. Ibra është lojtari më i vjetër që ka luajtur në Itali që ka shënuar të paktën 10 gola brenda një sezoni.

LEXO EDHE  Serie A/ Bologna-Milan, ndiqni sfidën “LIVE”

Goli i dytë në ndeshjen e sotme ishte i dhjetë për Zlatanin, ku humbi dhe një penallti në pjesën e parë. Kujtojmë që suedezi u transferua tek milanezët në merkaton e janarit.