FOTO/ Zjarr në zonën e Marinës në Sarandë

Në zonën e njohur si Marina në Sarandë, një zjarr agresiv po zmadhohet.

Burime për BoldNews.al bëjnë me dije se zjarri po përhapet në një territor pranë ish-repartit ushtarak.

Nëse nuk bëhet ndërhyrje, nga pamjet duket se zjarri ka tendencën të përfshijë malin dhe të dëmtojë banesat përreth.

LEXO EDHE  Në kërkim nga Italia, arrestohet në Tiranë 43-vjeçari

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e zjarrit.