Brozovic e tepron, bën skandal në spitalin e Milanos nën efektin e alkolit

Sipas “ANSA”, policia lokale është dashur të ndërhyjë për të qetësuar mesfushorin e Interit, Marcelo Brozovic, i cili raportohet të ketë qenë i pirë në një nga urgjencat e qytetit të Milanos.

“ANSA” raporton se Brozovic po bënte debat në spital pasi donte të fuste pa radhë një mikun e tij që kishte probleme me këmbën.

Mesfushori i Interit mësohet se ka qenë në efektin e alkoolit dhe është qetësuar vetëm me ardhjen e policisë.

LEXO EDHE  Europa League/ Ernest Muçi dhe Legia dorëzohen para Napolit, fitojnë Lyoni dhe West Ham

Më pas kroati i ka kërkuar falje të gjithëve, përfshirë edhe mjekëve të urgjencës.

Brozovic nuk po kalon një moment të mirë në jetën personale, pasi pak kohë më parë u gjobit nga Interi dhe iu hoq patenta nga policia, pasi u kap duke i dhënë makinës në gjendje të dehur.