Babai i Dua Lipës: Ja çfarë do ndryshoja në Shqipëri dhe Kosovë nëse do kisha pushtet

Babai i Dua Lipës, Dukagjin Lipa, i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “A Show” në Syri Tv, në një lidhje direkte nga Londra tregoi shumë gjëra që nuk i dinim më parë.

Adi Krasta: Nëse do ishe kthyer në Kosovë për të jetuar, dhe do kishe një post të rëndësishëm, për shembull ‘Presidenti Lipa’, çfarë do i kishe ndryshuar në Kosovë dhe në Shqipëri?!

Dukagjin Lipa: Një pyetje shumë e papritu. Si Shqipëria edhe Kosova kanë një rini të hatashme, shumë energjike. Institucionet duhet t’u mundësojnë të rinjve të ecin përpara në fushën, ku ata shkëlqejnë. Shqipërinë e njoh pak se si nfunksionojnë institucionet, edhe pse atje kam shumë miq, por në Kosovë gjërat po ecin në rrugë të mbarë. Unë do të kisha udhëruar lirimi i posteve qeveritare prej klasës së vjetër dhe ofrimi i tyre për të rinjtë shqiptarë.

LEXO EDHE:

Babai i Dua Lipës zbulon incidentet e këngëtares që ndonjëherë i kanë ndërperë edhe koncertin

LEXO EDHE  Lajm i trishtë! Kanceri i merr jetën aktorit të njohur (Foto+Emri)