Keane nuk përmbahet: De Gea ka mbaruar, duhet të largohet nga Man.United

Legjenda e Manchester United, Roy Keane, prej kohësh tashmë ka vënë në shënjestrën e tij ka portierin spanjoll, David De Gea.

Ky i fundit është kritikuar së fundmi për formën e dobët e që la shfaqur ndërsa në deklaratën e tij më të fundit në kanalin e njohur sportive, Keane ka thënë: “De Gea? Nuk më pëlqen shumë. Bën shumë gabime, disa prej tyre i kushtojnë pikë të rëndësishme Manchester United. Ky është mendimi im personal.”

“Nëse Manchester United do të luftojë për Premier League, duhet të ndryshojë patjetër portier. I duhet një portier më i mirë. United ka nevojë për një ndryshim, e kanë bërë në të kaluarën, pse mos ta bëjnë tani.”

“Për të fituar, Liverpooli ka ndryshuar dhe ka marrë një portier më të fortë, si Alisson. Ku është problemi? De Gea nuk po luan mirë. Bën shumë gabime dhe duhet të largohet. Ka shumë portierë më të mirë në qarkullim”, u shpreh Roy Keane.

LEXO EDHE  Derbi Tirana-Partizani, ja sa bileta janë shitur deri tani