“Mbaj maskë, mbroj veten, të mbroj edhe ty”/ Pipero nis fushatën sensibilizuese

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero prej disa muajsh është mjaft aktiv lidhur me pandeminë e Covid-19, ndërsa vazhdimisht ka dhënë këshilla se si duhet të ruhemi nga pandemia.

Së fundmi, duket se mjeku është bërë pjesë e një fushate për të sensibilizuar njerëzit për mbajtjen e maskës.

LEXO EDHE  Aksidenti në Vlorë, automjeti përplas shpërndarësin e picave

‘Mbaj maskë, mbroj veten, të mbroj edhe ty’, është fushata e sensibilizmit që përcjell ilustrimi, ku shfaqet Pipero me maskë dhe doreza dhe një vajzë e re e pambrojtur.