Lazio nuk përmbahet ndaj Veronës, Immobile i “tregon targën” Ronaldos

Lazio siguroi fitoren e dytë radhazi në Serie A dhe vazhdon të luftojë për t’u shpallur nënkampione. Bardhekaltrit mposhtën 1-5 Hellas Veronën, falë golave të Ciro Immobile (realizoi tre herë, duke u ngjitur në kuotën e 34 golave, katër më shumë se CR7), Milinkovic-Savic dhe Correas.

LEXO EDHE  Tirana-Partizani përballë shifrave

Ambarat ktheu në gol një penallti në fundin e pjesës së parë. Mesfushori i dhuroi avantazhin e përkohshëm ekipit vendas, aty ku Amir Rrahmani e luajti takimin të plotë (u ndëshkua edhe me karton të verdhë), por Lazio përmbysi gjithçka dhe triumfoi me “poker”.