Juventus-Sampdoria, Sarri synon titullin kampion me këtë formacion

Pas gabimit me Udinesen, Juventus provon përsëri për të fituar titullin kampion. Në “Allianz Stadium”, bardhezinjtë presin Sampdoria, tashmë e shpëtuar.

Maurizio Sarri dhuron më shumë se një surprizë: para së gjithash, Pjanic do të zbresë në fushë nga minuta e parë, përkrah francezëve Rabiot dhe Matuidi.

LEXO EDHE  Serbia ndalon boksierët e Kosovës të kalojnë kufirin

Përpara është Cuadrado, me Bernardeschi në pankinë. Danilo nga e djathta, Bonucci kthehet përkrah De Ligt në mbrojtje.

Formacionet zyrtare: