Xavi Hernandez konfirmohet pozitiv me Covid-19

Legjenda e Barcelonës, Xavi Hernandez, ka rezultuar pozitiv me coronavirus.

Xavi, aktualisht trajner i  Al-Sadd në Katar, pasi ka kryer testet ka njoftuar se është infektuar me virusin e rrezikshëm.

“Sot nuk do të jem i disponueshëm për ekipin tim në rikthimin e kampionatit. David Prats do të jetë atje për të më zëvendësuar dhe do të udhëheqë stafin teknik.

Pak ditë më parë, pas testeve të bëra nga liga e futbollit të Katarit, kam rezultuar pozitiv me coronavirus. Fatmirësisht ndjehem mirë, por do të izolohem derisa të dal i pastër.” – ka deklaruar ish-mesfushori.

LEXO EDHE  Sulmuesi i Kosovës humb ndjenjat në fushë, dërgohet urgjent në spital